Close

Neler Yapıyoruz?

 • Eskişehir YeniGün Haber

  Cumhuriyetimizin 100. yılında özel bir kampanyaya imza atan Eskişehirli dövme sanatçısı Mesut Ayvaz, 100 kişiye Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasının dövmesini yaptı. Eskişehirli dövme sanatçısı Mesut Ayvaz, Cumhuriyet Bayramı’na özel dövme kampanyası gerçekleştirdi. Sosyal medya hesabından 100. Yıl kampanyasını duyuran Ayvaz, “Atamızı saygı ile andığımız bugünde Cumhuriyetimizin 100. Yılı şerefine 100 adet Atatürk imzasını ücretsiz olarak siz değerli Cumhuriyet severlere hediye ediyoruz. Ne mutlu Türk’üm diyene!” ifadelerine yer verdi. Açıklamanın ardından soluğu dövme stüdyosunda alan birçok Cumhuriyet sevdalısı ücretsiz olarak yaptırdıkları Atatürk dövmesi için Mesut Ayvaz’a teşekkür etti. Ayvaz, önemli günlerde akılda kalıcı çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

  haberi oku
 • Eskişehir SonHaber

  Cumhuriyetimizin 100. Yılında özel bir kampanyaya imza atan Eskişehirli dövme sanatçısı Mesut Ayvaz, 100 kişiye Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasının dövmesini yaptı. Eskişehirli dövme sanatçısı Mesut Ayvaz, Cumhuriyet Bayramı’na özel dövme kampanyası gerçekleştirdi. Sosyal medya hesabından 100. Yıl kampanyasını duyuran Ayvaz, “Atamızı saygı ile andığımız bugünde Cumhuriyetimizin 100. Yılı şerefine 100 adet Atatürk imzasını ücretsiz olarak siz değerli Cumhuriyet severlere hediye ediyoruz. Ne mutlu Türk’üm diyene!” ifadelerine yer verdi. Açıklamanın ardından soluğu dövme stüdyosunda alan birçok Cumhuriyet sevdalısı ücretsiz olarak yaptırdıkları Atatürk dövmesi için Mesut Ayvaz’a teşekkür etti. Ayvaz, önemli günlerde akılda kalıcı çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

  haberi oku
 • Eskişehir Haber

  Her yıl olduğu gibi bu yılda bu önemli günü Ata’mıza adayan Dövme Sanatçısı, ölümünün 81. Yıl dönümü nedeniyle Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasını ücretsiz olarak kalıcı dövme yapıyor. Atatürk sevdalısı pek çok insan, Ata’ ya duyduğu sevgiyi bedenlerine işliyor. Önceki yıllarda da bu etkinliği Atatürk’ün portresini ücretsiz kalıcı dövme yaparak gerçekleştiriyorlardı. Atatürk sevgisini her önemli günde yaptığı etkinliklerle gözler önüne seren yetenekli Sanatçı, Ata’mızı unutturmamak için elinden geleni yaptığını ve yapacağını söylüyor. Yaptığı tüm etkinliklerin nedenini Mustafa Kemal’in bir sözüyle açıklıyor“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” (HM)

  haberi oku
 • Anadolu Üniversitesi’nde 45x45 resim sergisi sanatseverlerle buluştu

  Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sergi Salonu'nda küratörlüğünü Murat Sönmez'in yaptığı 45x45 resim sergisi sanatseverlerin... Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sergi Salonu'nda küratörlüğünü Murat Sönmez'in yaptığı 45x45 resim sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.Düzenlenen sergiye, İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlyas Şıklar ve çok sayıda öğrenci katıldı. Serginin açılış konuşmasını yapan Dekan Prof. Dr. İlyas Şıklar, öncelikle fakültelerinin bu tür sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Serginin sınav dönemine denk gelmesine rağmen öğrencilerin ilgisini çektiğini söyleyen Prof. Dr. Şıklar, "Öğrenciler, sınavlarına girmeden önce sergi salonuna gelip resimleri dikkatle inceliyorlar. Resimler hakkında konuşup son derece sıcak bir ortam oluşturuyorlar. Dolayısıyla öğrencilerimizin, sergiye gösterdikleri ilgi bizi mutlu ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.Serginin küratörü Murat Sönmez ise sergiyle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı;"Sergimize karşı büyük bir ilgi olduğunu gördüm ve bu durum, ileriye dönük umutlarımı artırdı. Biz, ortaya sanat eserleri koyarken çok çalışıyoruz ve bu sergiye de sanatçı arkadaşlarımızla beraber iyi hazırlandık. Eskişehir'den ve yurdun birçok yerinden sanatçı arkadaşlarım resimleriyle sergimize renk kattı, herkese minnettarım."

  haberi oku
 • 5. Genç Sanat Sergisinde Ressamlar Eskişehir’de Buluştu

  Eskişehir Sanat Derneği’nin Genç Sanat Grubu, ülkemizin değişik şehirlerindeki genç ressamları Tepebaşı Belediyesi’nin Atila Özer Karikatürlü Ev sergi salonunda açtığı 5.Genç Sanat Karma Sergisi’nde buluşturdu. Değişik üniversitelerde sanat eğitimi alan 32 genç sanatçının bir araya geldiği serginin açılışında bilgi veren Eskişehir Sanat Derneği Genç Sanat Grubu Başkanı Hakan Güven “Sanat etkinliklerinin yoğun yaşandığı, her gün yeni bir serginin açıldığı Eskişehir’imizde ülkemizin genç sanatçıları olarak bir araya geliyoruz” diye konuştu. Eskişehir Sanat Derneği Başkanı Şehabeddin Tosuner de “ Genç sanat, sanatta geleceğimiz, Genç sanatçılarımızın bir araya gelişleri birbirlerini besleyecek, sanatımızı geliştirecektir” dedi.

  haberi oku
 • Eskişehir Haber

  Her 29 Ekim’de olduğu gibi bu sene de Cumhuriyet’imizin 96. Yıl dönümünü Ata’mızı bedenlerde ölümsüzleştirerek kutluyorlar. Mesut Ayvaz Tattoo her yıl yüzlerce insana Mustafa Kemal ATATÜRK’ün imzasını ücretsiz olarak kalıcı dövme yapıyor. Cumhuriyet sevdalısı pek çok insan ATA’ ya duyduğu sevgiyi bedenlerine işliyor.Önceki yıllarda da bu etkinliği ATATÜRK’ün portresini ücretsiz kalıcı dövme olarak gerçekleştiriyorlardı. Sizlerde bu ücretsiz etkinlikten faydalanmak isterseniz adres bilgileri aşağıdadır.İletişim;Mesut Ayvaz Tattoo

  haberi oku
 • ÇATI SANAT MERKEZİ'NDE KARMA SERGİ

  Eskişehir’de sayıları artmaya başlayan butik sanat galerilerinden olan Çatı Sanat Merkezi karma sergilerle yoluna devam ediyor. Merkezin yeni sergisi 23 sanatçının eserleriyle açıldı. Sergide; Fatih Öztürk, Eylül Yaldız, Esmer Hamza, Ayşegül Ay, Beytullah Akgedik, Burçak Gezeroğlu, Burçin Alkışoğlu, Büşra Güneş, Elif Ünlü, Julia Polat, Mesut Ayvaz, Müfit Ercan, Nedim Üçer, Özlem Madenoğlu, Perihan Aksu, Pınar Bozkurt, Selen Çelik, Vedat Taş, Mahmut Can Akagündüz, Meral Çelik, Yavuz Uzun, Zehra Efe ve Buse Yılmaz’ın eserleri yer alıyor. Murat Sönmez yönetiminde faaliyetlerini sürdüren merkez sergilerin yanı sıra güzel sanatlara hazırlık ve değişik sanat dallarında kurslar düzenliyor.

  haberi oku
 • '' En iyi BEST'' Dövme Sanatçısı, Eskişehir

  Mesut Ayvaz - Tepebaşı,Eskişehir Hakkında Resme olan merakını, 2014’te açtığı dövme salonu ile pekiştiren Mesut Ayvaz, Eskişehir’deki en iyi dövme sanatçılarından.Ünü Eskişehir dışına taşan dövme sanatçısı, şehir dışından gelenlerinde uğrak noktası. Tattoo &Art Dövme Salonu ile güvenilir biçimde hizmet sunuyor.Kişilerin talepleri doğrultusunda istenen resimler, vücuda resmediliyor. Amacının sadece para kazanmak olmadığını işine verdiği önemden ve dövme yaptırmaya karar verdiğinizde anlayacaksınız.Farklı zevklere sahip dövme modelleri, resimlerdeki şekilde istenen noktaya aktarılıyor.Mesut Ayvaz, yaptığı dövme sanatı sırasında sterilizasyona büyük bir önem veriyor. Dövme silme işlemlerinde de işinin hakkını fazlasıyla veriyor. Dövme düzeltme gibi farklı hizmetleri ile de tercih edilme sebebi oluyor.İntenze ve Ethernal mürekkeplerini dövme uygulamalarında kullanan sanatçı, en kaliteli makinelerle dövmeyi resmediyor.Haftanın 7 günü doluluğa sahip olan Mesut Ayvaz, sıra dışı tasarımlarıyla keyifli bir vakit geçirmenizi sağlıyor. Dövme tasarımı hakkında bilgi alışverişi yapmak, dövme çeşitlerine göz atmak ve kalıcı dövme yaptırmak için sizlerde; uzman ellerden yardım alabilirsiniz.Ayrıca Mesut Ayvaz, kalıcı makyaj, saç simülasyonu ve piercing uygulamaları konusunda da hizmet veriyor. 7 cm’den uzun saçlarınız için Afrika örgüsü box braid yapılabiliyor. İçinize sinecek bir hizmet alabilmek için güvenle Mesut Ayvaz’ın kapısını çalabilirsiniz.

  haberi oku
 • Benim En Değerlim “Dövmelerim”

  Dövme sanatı gün geçtikçe popülaritesi artan bir aksesuar haline geliyor. Sizlerinde bildiği gibi neredeyse artık dövmesi olmayan kişileri görmek zor, biliyorum pek çoğunuzun bildiğinin aksine bilmeyen ve bu sanatla yeni tanışanlar da var. Yazılarımın tamamında amacım sizlere Dövme sanatı ile ilgili bilinen ve bilinmeyen farklı yönleri sunmak...Bugün sizler için kadınların ve erkeklerin en gözdesi olan aksesuarlardan bahsedeceğim yani dövmelerinden.Biliyorum pek çoğunuza saçma geliyor dövmeleri için maaşının yarısını hatta tamamını yatıranları duymak bazen binlerce lirasını tek bir Dövme için harcayanları görmek, tam da durmanız ve anlamanız gereken noktada aydınlatmak istiyorum siz değerleri okurlarımı.Dövme kimilerinin düşündüğünün aksine insanların bir ömür bedenlerinde taşımak istedikleri en kıymetli aksesuarları elbette sadece aksesuar da değil bazen sevdiklerini kalbinde, aklında ve ruhunda taşımanında yanı sıra bedenlerine kazımalarının bir yöntemi.Daha önce pek çok dövmeye ve hikayesine şahit olan biri olarak yazıyorum bu yazıyı.Hiç unutmadığım ve unutamadığım bir hikayedir bu bir kardeş vardı yürüme engeli olan abisinin dünya haritası üzerinde tekerlekli sandalyeyle gezdiğinin sembolik bir işlemesini taşımak istemişti bedeninde, abisinin kendi gözünde hep yürüdüğünü hayal edermiş, dünyayı gezdiğini... Şimdi böyle bir eser için bırakın parayı ne verilmez ki abisi dövmeyi gördüğünde çok duygulanmış kardeşine sarılmıştı... siz gerisini anlıyorsunuz o an söylenecek söz yoktu o bakışlar her şeyi anlatıyordu.Tabi bambaşka tutkuları olanlarda var bu aksesuarı yaptırırken. Hayatı boyunca kolye bile takmamış kişiler var dövmelerle bedenini süsleyen, kurulan cümleler var ben pırlantaya para veremem benim, benimle sonsuza dek gelecek dövmelerim var diyen...Haksız da sayılmazlar aslında çok seveni var pırlantanın yani düşününce kim sevmez diyorsunuz herkesin gözleri parlıyor, ev, araba parası bir tek taş, dereceler var taşın kalitesi falan derken uçuk fiyatlar, eee tüm bunların yanında bir de yaptırdığı dövmelerini ömür boyu severek taşıyıp ona para verenler var yani tutku işi, aşk işi dövmeler sevmeden yaptırılmamalı, anlamı ruhunda taşınmalı bir ömür.Bir de erkekler gözünden bakmalı hemen hemen her erkekte araba tutkusu, motor tutkusu var binlerce liralık otomobiller, tabi bunları almakta yetmez arabaları geliştirmek “tuning “ dedikleri bir olay var aksesuarlar, araç kaplama ve çeşitli bir sürü dekor... güzel zevkler bunlar tabi ama tüm bunların yanında bir de bütün vücudunu bir birinden farklı Dövme tasarımlarıyla kaplayan erkekler var. Bedenini süslemekten hoşlanan, yeni anlamlarla donatmayı seven ve kendine yeni renkler katanlar var.Dövmesi arabasından güzel olan beyler var mesela, ee onların da bir bildiği var !Hep günümüz örneklerinden bahsettim akılda kalıcı olsun diye ama eski kabilelerden tutun da , Antik Mısır’a kadar pek çok medeniyet de yaşamı boyunca bu aksesuarları kullanmış. Kabileler kendi armalarını işlerken, firavunlar yaşamlarını anlatmış dövmeleriyle.Irak’ta,İran’da ve ülkemizin doğusunda pek çok kadın eşlerine ve erkeklere güzel görünmek için dövmeyi seçmiş...Bazen paha biçilemez bir pırlanta değil, paha biçilemez bir dövme taşımak istersin.Seninle sonsuza dek yaşayacak...

  haberi oku
 • Ruh Halin Değişir Ama Dövmen Değişmez!

  Merhabalar,Diğer yazılarımda olduğu gibi bu yazımda da sizlere dövme sanatının farklı yönlerinden bahsetmek için kaleme alıyorum.Sizde duymuşsunuzdur bazen “canım dövme çekti” diyen dostlarınız vardır, bir kafede kahvenizi yudumlarken birden dövmelerden bahsederken buluverirsiniz kendinizi sonra biri çıkar ve derki “Ya benim canım dövme çekti gidip dövme mi yaptırsak?”İşte o ruh hali en tehlikelisidir. O an, o masadan kalkar ve dövme sanatçısına koşarsınız. Akıllarda tek soru, ne model bir dövme yaptırmayı düşünüyorsunuz? İşte çoğu kişi bu sorunun cevabını gerçekten bilmeden dövme yaptırmak için can atar, sonra gelsin pişmanlıklar silsilesi…Şunu asla unutmayın, dövme yaptırmak anlık karar verilecek bir olay ya da durum değildir!Bir dövme yaptırmak istiyorsanız bu planlı, düşünülmüş ve anlamlı olmalıdır. Gidin bir Dövme Sanatçısı ile aklınızdakileri paylaşın, onun tecrübelerinden faydalanın sizin için birkaç tasarım yapmasını isteyin. Dövmenizi yaptırmaktan ziyade bir ön görüşme için randevu alın, sanatçıyı ve dövme yaptıracağınız ortamı tanıyın! Sırf canınız o an dövme yaptırmak istedi diye gidip bir sedyeye oturup rastgele, o an gözünüze güzel gelen bir dövme yaptırmayın. Unutmayın ruh haliniz değişir ama dövmeleriniz asla değişmez!Dövme yaptırdıktan sonra yaşadığınız pişmanlık, yaptırmak istediğiniz zaman ki heyecanınızdan uzun sürecektir. Sürecin uzun sürmesi size dövme yaptırmak isteyip-istemediğiniz konusunda şüphe uyandırıyorsa yaptırmayın, bu durum dövme taşımak için pek de hazır olmadığınız anlamına gelir. Dövme yaptırmak zor bir işlem değildir, zor olan doğru modele karar verip, doğru sanatçıyla bu işlemi gerçekleştirmektir.Siz dövme severlere tavsiyem düşünülmüş, sizin için tasarlanmış bir çizimi bu işi profesyonel olarak yapan bir sanatçıya yaptırmanızdır.Sonsuz yaşamınızda sizinle kalacak bu eser için hızlı ve aceleci olmayın unutmayın ruh haliniz değişir ama dövmeleriniz değişmez!

  haberi oku
 • ESKİŞEHİR SANAT DERNEĞİ Genç sanatçılar Eskişehir’de “Küçük İşler” sergisinde buluştu

  Eskişehir Sanat derneği’nin Genç Sanat Grubu “Küçük İşler” resim sergisi açtı. Büyükşehir Sanat Merkezi’nin Sergi salonunda, ülkemizin değişik şehirlerinde sanat eğitimi almış 41 genç sanatçının bir araya geldiği sergide 205 resim sergilendi. Eskişehir’de büyük ilgi gören sergi açılışında konuşan Eskişehir Sanat Derneği Başkanı Şehabeddin Tosuner “Karma sergiler bir araya gelme, değişik sanat anlayışlarının beraber sergilendiği ve sanatçının diğer eserler arasında kendini görme sergileridir” diye konuştu. Tosuner sergiyi gerçekleştiren Genç Sanat Grubu Başkanı Hakan Güven’e teşekkür etti.

  haberi oku

https://www.high-endrolex.com/13