Close
admin Mart 9, 2022

Nelere Dikkat Edilmeli ?

Post Image

Günümüzde gerektiğince tanınmış olan dövmeler süregelen biçimde derhal derhal herkes doğrulusunda vücutlarının bir bölgesine yaptırılmaktadır.

Kalıcı olarak oluşturulan dövmelerde en mühim ya da ise muhakkak hijyendir. Eskişehir kalıcı dövme stüdyosunda var olanlar ve genellikle ilgi edilmesi gereken detaylar: Dövme uygulamasının uygulanacağı mekanın temiz olması,
Malzemelerin dezenfekte edilmiş olması,
Dövme boyasının da steril ve tek kullanımlık olması,
Standartlara ideal ürün kullanılması,
İğne ve boya potalarının saklanması amacıyla saklama kaplarının olması,
Kişisel ürünlerin bulunması, (maske, eldiven vb.)
Ultrasonik yıkama makinesinin ve otoklav cihazının olması kalıcı dövme yapımı adımında mutlak suretle bulunması lüzumlu olanlar arasında yer almaktadır.


Özellikle kalıcı dövme yapımı adımında dövmeyi yapacak olan bireyin sertifikasının, ustalık belgesinin, esnaf ve sanatkar sicil tasdiknamesinin ve mesleki etkinlik belgesinin olması gerekmektedir.

eskişehir dövme
Eskişehir Dövme

Eskişehir Kalıcı Dövme Nasıl Yapılır?

Kalıcı dövme yapılacak olan bölgenin özen ile temizlenmesi, kıl ve tüylerden tamamiyle arındırılması gerekmektedir. Bölge ardından su ve antibakteriyel sabun ile yıkanarak alkol, batikon gibi malzemelerle temizlenmektedir. Kağıt havlu ile kurulanan bölgeye evvel tasarımı yapılmış olan desenin problemli deriye ilişki ettirmeden özenle çizilmesi gerekmektedir. Bunun amacıyla ideal bir kalemle çizimin yapılması ve kağıdın lüzumsuz yere kaydırılmaması gerekmektedir. Motifin tam olarak çıktığından emin olunmalıdır aksi durumda görsel istenilenle örtüşmemiş demektedir. Eskişehir kalıcı dövme bütün işlerinde teknolojiyi en iyi biçimde kullanmaktadır. Kalıcı dövme sistemi amacıyla gereken ana malzeme dövme makinasıdır. Birçok marka ve modelin bulunduğu dövme makinalarında tercih yapar iken kullanım alanına yönelik seçimlerin yapılması önerilmektedir. Delici olan sivri uçlar, boya en lüzumlu materyallerdir. Bunun dışında makine özelliklerinden sesli ya da sessiz, yatay ya da dikey, bobinli gibi seçenekleri kullanıcının seçimleri tarafında belirlenmektedir. Dövme makinesinin alındığı firmanın kurulum adımında da yardımcı olması talep edilmelidir. Yetkilinin kurulumunu gerçekleştirmiş bulunduğu kurulum ardından tüketimi ve başka detayları ile alakalı de bilgi alınması önerilmektedir.

eskişehir dövme
Eskişehir Tattoo

Eskişehir Kalıcı Dövme Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Eskişehir kalıcı dövme yaptırırken doğru seçimler konusu ile alakalı da şuurlu olmakta yarar vardır. Bir hayat taşınacak olan sanatsal çalışmanın ileri senelerde bedende görünmesinin istenmemesi sık sık karşılaşılan bir problem olarak karşılaşılmaktadır. Deriye nüfus eden dövmenin bireyin hayat şeklini, ruhunu yansıtması gerekmektedir. Seçimlerin bu bakış açısı ile yapılması gerekmektedir. Birçok büyük kentte kalıcı dövmecilik yapan dövme sanatçıları bulunmaktadır. İşin gerektirdiği gibi hareket eden bu şahıslar her türlü önlemi ve kuralları yerine getirerek işlerini yapmaktadır. Aksine merdiven altı olarak tabir edilecek biçimde bu işi yapan şahıslarinse hijyenden uzak biçimde dövme yapmaya çalıştıkları bilinmektedir. Dövmede hijyen gerektiğince mühimdir. Bu amaçla tercih eder iken ortamın bu ana kurala uyup uymadığına ilgi edilmesi gerekmektedir.

eskişehir dövme
eskişehir dövme

Eskişehir Kalıcı Dövme Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eskişehir kalıcı dövme stüdyosunda var olan fakat genel olarak yapım evvel ilgi edilmesi lüzumlu olanlar:

Dövme yapılacak olan stüdyonun ilgiyle incelenmesi, hijyen kurallarına uyup uymadığının belirlemesi,
Dövme sanatçısı ile tercih edilen motif üstünde istişare yapılması ve fikrinin alınması,
Tercih edilecek olan dövmenin boyu, rengi ve motifleri ile alakalı tavsiyeler alınması,
Dövmelerin estetik unsurlarını içermesi,
Dövme stüdyosunda gereken belgelerin bulunması gerekmektedir.
Tüm bu hususlar Eskişehir kalıcı dövme stüdyosunda bulunmaktadır.